Ajurweda

Zapraszamy na KONSULTACJE AJURWEDYJSKIE zarówno w gabinecie lub jeśli wolisz spotkanie online. To dobry pomysł jeśli chcesz poprawić samopoczucie, zmienić dietę, nawyki.
Nie wiesz jakie są dla Ciebie odpowiednie?
Podpowiemy Ci co zmienić, aby poczuć się lepiej w swoim ciele.
Konsultacja, zalecenia i terapie ajurwedyjskie to możliwość skorzystania z mądrości ajurwedy, która jest najstarszym systemem medycznym powstałym w Indiach ponad 5 tys. lat temu.

KONSULTACJA AJURWEDYJSKA to szczegółowy wywiad po którym dowiesz się jakim typem konstytucyjnym jesteś, jak zmienić dietę i nawyki żywieniowe aby rozwiązać wiele dolegliwości, jaki jest dla Ciebie odpowiedni styl życia, aktywności oraz zabiegów wspomagających, dobór ziół. Potwierdzenie rezerwacji możliwe po odesłaniu wypełnionej ankiety najpóźniej 2 dni przed konsultacją. Jest to niezbędny element do przeprowadzenia naszego spotkania tak aby było ono dla Ciebie jak najbardziej efektywne 🙂

KONSULTACJA AJURWEDYJSKA KOLEJNA, wybierz jeśli już jesteś po pierwszej 🙂 te spotkania są cykliczne w zależności od postępów lub jeśli zależy Ci na stałym wsparciu zapytaj w gabinecie o pakiet – konkretna ilość wizyt w miesiącu wraz ze stałym kontaktem mailowym oraz wieloma dodatkami.

Konsultacja Ajurwedyjska nie jest konsultacją lekarską.

Terapie wykonuje AGATA GURTMAN Certyfikowana konsultantka ajurwedyjska Jiva Ayurveda Institute.

Koszt:
KONSULTACJA AJURWEDYJSKA

Pierwsza konsultacja 90 min – 200 zł
Kolejna konsultacja 60 min – 150 zł

Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, skontaktuj się ze mną
agatagurtman@satistudio.pl
693 891 786

AJURWEDA – co to jest?

Pewnie nie raz już spotkałaś/eś się z tą nazwą, może brzmieć nieco egzotycznie, może kojarzy się z czymś zdrowym, może nie miałaś/eś okazji nigdy przyjrzeć się bliżej co to takiego… a może wręcz przeciwnie, już stosujesz jej zalecenia w swoim życiu. Nie ważne na jakim etapie jesteś zawsze warto wrócić do podstaw i usystematyzować sobie swoją wiedzę lub ją uzupełnić a w gruncie rzeczy przypomnieć sobie co w tym jest najistotniejsze.

Ajurweda to tradycyjna nauka medyczna wywodząca się z Indii, która powstała ponad pięć tysięcy lat temu. Jest to najstarszy system medyczny, który ma dwa cele:
– Po pierwsze pomaga zdrowym utrzymać zdrowie poprzez zalecenia spersonalizowanej diety, stylu życia, dopasowanych technik oddychania oraz relaksacji i odpowiedniej aktywności fizycznej. Przestrzeganie tych wskazówek umożliwia zdrowej osobie utrzymanie zdrowia i wpływa na przedłużenie życia.
– Po drugie to leczenie chorób u chorych – to cały zestaw środków zaradczych i terapii mających na celu uzdrowienie i zapobieganie nawrotom choroby.

Ajurweda jest również nazywana matką medycyny – jako jeden z najstarszych systemów leczniczych, została w 1979 oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedną z koncepcji zdrowia i terapii.
Ajurweda to holistyczny system uzdrawiania dążący do równowagi pomiędzy ciałem, umysłem, zmysłami i duszą. Wiedza ta jest popularna na całym świecie ze względu na jej prostotę, uniwersalność i skuteczność. Nauka to podchodzi do każdego człowieka indywidualnie więc pomimo jej uniwersalności zalecenia dla każdego będą zindywidualizowane i dostosowane właśnie do niego – do konkretnej osoby a nie jego choroby.
To idealna recepta na nasz zabiegany świat – uważność i skupienie na sobie.

Znaczenie Ayurvedy to połączenie dwóch słów – Ayur i Vedy – czyli wiedza o życiu. O tym jak żyć zdrowo i w równowadze. Ajurweda to uważna obserwacji natury, zależności występujących w niej podczas wszelakich zmian jakie w niej występują, dzień – noc, pory dnia, pory roku. My jesteśmy naturą, a więc te zależności również wpływają na nasze organizmy. Stąd tak ważne jest, aby nasz styl życia, dieta, rytm dnia był dostosowany do zmian, które są w naturze, w nas i wokół nas. Ważne, żeby zacząć choćby od tych małych zmian, które czasami wydają nam się nieistotne.
Ważnym aspektem Ajurwedy to obserwacja siebie samego. Obserwacja tego co nam służy, co nam przeszkadza. Obserwowanie jak się czujemy w danym miejscu, z konkretnymi osobami, po zjedzonym posiłku, skończonym treningu itp. Czy nas to wzmocniło, dodało energii, czy mamy ochotę na więcej, czy mamy ochotę do czegoś wrócić? Ważna jest droga do założonego celu. Droga zgodna z naszą naturą bez presji i ciśnienia.
Zaproszenie Ajurwedy do swojego życia, to nie tylko jedna czy dwie wskazówki wyczytane w Internecie. To praktyczna kompleksowa wiedza dotycząca każdego aspektu naszego życia, którą możemy wykorzystywać na co dzień. Jej stosowanie pozwoli nam codziennie odkrywać siebie na nowo.

Chcesz poprawić samopoczucie, zmienić dietę, nawyki, ale nie wiesz jakie są dla Ciebie odpowiednie?
Podpowiemy Ci co zmienić, aby poczuć się lepiej w swoim ciele.

Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, skontaktuj się ze mną
agatagurtman@satistudio.pl
693 891 786

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Sati Studio
ul. Spadek 9 (wejście od ulicy Koziej)
42-202 Częstochowa